Kljub slabemu in mrzlemu vremenu smo izpeljali kostanjev piknik. Po jutranji kavici so zaposleni razdelili kostanj stanovalcem, ki so ga rezali, da kasneje ne “skače iz peke” kot so se hudomušno pošalili. Stanovalci so prav tako pripravili “škrniclje” iz časopisnega papirja. Po kosilu je kuhar Jan pekel zunaj. Vonj jesenskega sadeža je napolnil hišo. Stanovalci so se zbrali v jedilnici, kjer so jim dijaki in zaposleni pomagali lupiti kostanj, zraven pa so se prijetno posladkali še z jabolčnim sokom.