V Centru starejših Gornji Grad je potekal kostanjev piknik. Že zgodaj zjutraj je začelo dišati po kostanju in stanovalce je vonj in sončno vreme mamilo, da se pridružijo na prireditvi zunaj centra.  Za odlično vzdušje so med okušanjem kostanja in pitjem jabolčnega soka poskrbeli člani skupine Pesemca. Pesemca so upokojenska pevska skupina iz okolice Braslovč, ki pod vodstvom Staneta Podpečana v prvi vrsti negujejo ljudsko pesem. Člani skupine se držijo načela upokojenci, upokojencem, zato večino časa namenijo nastopom v domovih starejših. Stanovalci so skupaj z njimi z veseljem zapeli par ljudskih pesmi in ura je čisto prehitro minila, saj je bil čas za kosilo. Dobra volja in pozitivne misli stanovalcev so odmevale še cel dan po kostanjevem pikniku.