V DEOS Centru starejših Gornji Grad smo na podlagi ideje ga. Katje Simončič, organizatorke projekta Zbliževalnik, izvedbe v DEOS Centra starejših Trnovo in DEOS Centra Notranjih Gorice izdelali kotiček za varne obiske. S hišniki je projekt uspel. Nastal je kotiček za varne obiske, ki stanovalcem omogoča bližino s svojci.

Svojci pred vstopom izpolnijo izjavo, izmeri se jim telesna temperatura,  temeljito razkužijo roke.  Skozi PVC pregrado se s svojim bližnjim vidijo. Po vsakem obisku prostor tudi prezračimo in razkužimo.