5. maja obeležujemo mednarodni dan higiene rok, zato je glavna sestra in namestnica direktorice za področje ZNO, gospa Jelka Jakomin v DEOS Centru starejših Zimzelen Topolšica za stanovalce in zaposlene pripravila krajše predavanje o higieni rok. Ob koncu predavanja so si razkužili roke in s pomočjo UV lučke iz podjetja KIMI preverili ali so roke pravilno razkužili. Vsi so se strinjali, da moramo poskrbeti za higieno rok in za svoje zdravje.