Na enotah Lipa in Breza vsak letni čas organiziramo druženje s svojci.  Tudi tokrat je direktorica centra v pozdravnem govoru predstavila novosti in aktualno dogajanje ter se svojcem zahvalila za udeležbo. Namen takšnega druženja je tudi komunikacija in izmenjava izkušenj med svojci stanovalcev, ki imajo napredovalo demenco in potrebujejo dodatno obravnavo. S pogovorom nam je zagotovo lažje, bolj razumemo bolezen, njen potek in zmanjšujemo stigmo, ki demenco običajno spremlja.

Prav za vsako druženje se zaposleni na varovani enoti dodatno potrudimo s kulinaričnimi dobrotami.  Tokrat je varuhinja Sabina spekla odlično torto, delovna inštruktorica Janja pa piškote in pecivo. Osvežili smo se z domačim bezgovim sokom in limonado, sladoledom ter sadnimi nabodali. Negovalki Ivanka in Kristina ter animatorka Sabina so poskrbele, da nikomur ni nič manjkalo. Diplomiran zdravstvenik Franci in socialna delavka Patricija sta pokramljala s svojci. Vsak je dodal kamenček v mozaik dobrega sodelovanja in prijetnega počutja.