Vsako leto nas v septembru obišče tetka jesen, ki še pred kratkim zeleno naravo odene v tople jesenske odtenke. Letos je tetka s seboj prinesla domač kruh, odlično marmelado, ki jo je skuhala sama, krhke flancate in bogate jesenske pridelke, od grozdja, hrušk, jabolk, sliv, fig in drugih jesenskih plodov. Skupaj smo zapeli, reševali uganke in druge zabavne naloge, ki nam jih je zastavila delovna terapevtka Anita. Seveda pa nam je tetka jesen svoje pridelke z veseljem podarila in tako je dopoldne minilo ob sladkanju z domačimi dobrotami in slastnim čajem z medom. Ob tem nam je na pianino izvrstno zaigrala receptorka Sonja, tetka jesen pa se je odpravila naprej, še do otrok v montessori vrtec.