Stanovalec, gospod Anton Tomažič pravi, da je 25. avgust v našem centru direktorjev dan. Direktorica je sicer želela biti danes na dopustu. Potem ji je prišlo na ušesa, da stanovalke samo zanjo, že dobre tri tedne, pridno vadijo koreografijo. Da jo presenetijo. Med njimi gospe, ki že imajo težave z ravnotežjem in učenjem novih vsebin. Zato je prišla na delo, ker spoštuje trud. Na parkirišču smo ji narisali čudovito sončnico. Pisarno lično okrasili z baloni in napisi. Na mizi so jo čakale rožice iz krep papirja katere je zanjo izdelala stanovalka, gospa Bogdana Močnik. Poleg tega še veliko drobnih pozornosti. Z velikim naporom in tresočimi rokami so ji stanovalci napisali voščila. Presenetili smo jo tudi s prelepimi šopki cvetlic. Telefoni so zvonili, sporočila so deževala tako, da smo jo komaj izvabili iz pisarne na letno teraso kjer jo je čakalo pravo presenečenje. Stanovalci so s pomočjo delovnih terapevtk in animatork zanjo pripravili kulturni program. Gospe so energično zaplesale na pesem »Ujemi ritem« pevke Nine Pušlar. Stanovalec, gospod Dušan Sivec je zanjo napisal pesem. Predsednica stanovalcev, gospa Marjana Rakuša je imela ganljiv govor. Glasbenica Eva Hren je zaigrala nekaj zimzelenih pesmi. Precej stanovalcev se je želelo zahvaliti in direktorici Ani javno čestitati, jo objeti, ji stisniti roko. Kuhinja je pripravila izredno okusno in lepo torto s katero smo se vsi prisotni posladkali in okrepčali. Pred tem je sledila želja slavljenke, ki si je zaželela, da bi bilo za stanovalce centra dobro poskrbljeno, da bi v centru imeli dovolj zaposlenih, da bi center ostal prostor v katerem bi se stanovalci, njihovi svojci, zaposleni in obiskovalci, počutili dobro. Svečke je upihnila polna hvaležnosti in upanja. Skupaj si bomo prizadevali, da tako ostane in da se želja uresniči.

Pozornost smo direktorici izkazali tudi zaposleni in jo presenetili ob predaji služb. Ganjena je ob koncu delovnika povedala, da je hvaležna za takšne stanovalce in takšen kolektiv v katerem se počuti dobro.