V sklopu mednarodnega dneva starejših poteka v Cankarjevem domu že 22. Festival za tretje življenjsko obdobje, katerega se vsako leto udeležijo tudi stanovalke in stanovalci DEOS Centra starejših Notranje Gorice.
Že v dopoldanskih urah so se odpravili proti Ljubljani, se sprehodili po prireditvenem prostoru in se z velikim zanimanjem ustavili pri stojnicah. Nato so prisluhnili številnim predavanjem, ki so potekala v sklopu festivala. Srečali so mnogo poznanih ljudi, med drugim tudi g. Maljevca, ministra za socialno prihodnost, ki je odgovoren predvsem za področje starejših. Prijazno jih je povabil na kavo, direktorica centra Ana Petrič pa mu je predstavila nekaj idej in projektov, ki bi zagotovo izboljšali omenjeno področje.
Podpiramo takšne dogodke in festivale, saj ozaveščajo in tako poskrbijo za starejšo populacijo.





















