Stanovalci DEOS, Centra starejših Cerknica smo se že prejšnji teden vneto pripravljali na ta pustni torek. Danes smo se vsi v Centru Cerknica preoblekli v pustne šeme in začeli s pustovanjem ter se zavrteli ob poskočni glasbi. Obiskali so nas tudi Butalci, cuprn’ce in ostale maske iz Pustnega društva Cerknica. Na pustni torek seveda ne sme manjkati krofov, flancatov in podobnih mastnih dobrot. Obratovala je namreč Pekarnica, v kateri so zlate roke žena iz podeželskega društva Klasje, pekle slastne mini flancate. Na samem pustovanju pa je zasedala tudi Pustna komisija, ki je med vsemi stanovalci in stanovalkami izbrala tri najbolj simpatične maškare ter nagradila trud za skupinsko masko. Ko smo zaključili z rajanjem, se je pustno vzdušje nadaljevalo tudi po enotah, ko so stanovalce Centra obiskali Sevski potecini. To so etnološke maske, narejene po motivih z del slikarja Maksima Gasparija, ki je bil rojen v vasi Selšček. Kurentaaaa!