Danes bodo širom Slovenije zagoreli kresovi, saj je ob prazniku dela to edinstven običaj. Pravijo, da je od kresa odvisno, kakšna bo letina, ponekod pa celo velja, da se bo dekle, ki kres preskoči, še v tistem letu poročilo. ”Kresovanje”  smo pripravili tudi na letni terasi našega centra. Po jutranji telovadbi je hišnik Stojan na vrtnem ognjišču zakuril les. Delovna terapevtka Anita pa nam je povedala nekaj zanimivosti o prihajajočem prazniku. Obujali smo spomine na praznovanje praznika dela in se strinjali, da dobre volje in družbe ni nikoli dovolj. Ob tem smo se okrepčali z domačimi piškoti in sokom.

Ogenj ponazarja željo, očiščenje, preobrazbo, razsvetljenje, zato smo vse slabe misli in težave zapisali na listke in jih simbolično vrgli v ogenj. Zelo zanimivo je bilo, da je precej stanovalcev izrazilo, da nimajo nikakršnih težav. Če že, so te povezane z zdravjem. Zato jim želimo obilo zdravja in vsega dobrega. Tokrat smo v ogenj metali lističe, naslednjič pa nanj kakšne žar dobrote, smo se nasmejali in otvorili druženja na letni terasi.