Hoja je osnovna oblika gibanja in preprosta aktivnost, ki ne zahteva posebnih pripomočkov in se lahko izvaja v zaprtih prostorih ali v naravi. Ob svetovnem dnevu hoje, ki ga obeležujemo 15. oktobra, smo združili prijetno s koristnim. Najprej smo prisluhnili fizioterapevtki Maruši, ki nam je podala nekaj informacij glede pozitivnih učinkov hoje ter nasvetov glede gibanja v tretjem življenjskem obdobju. Spomnila nas je tudi na vse aktivnosti v centru, ki poskrbijo za naše ravnotežje, mišično moč ter kognicijo. Nato pa smo se vsi skupaj sprehodili še po okolici centra. Nekateri brez, spet drugi pa z medicinsko tehničnimi pripomočki ali nordijskimi palicami. Med potjo smo se zabavali s prepevanjem slovenskih ljudskih pesmi.