Na enotah Lipa in Breza vsak letni čas organiziramo druženje s svojci. Tudi tokrat je direktorica centra v pozdravnem govoru predstavila novosti in aktualno dogajanje, ter se svojcem zahvalila za udeležbo. Namen takšnega druženja je tudi komunikacija in izmenjava izkušenj med svojci stanovalcev, ki imajo napredovalo demenco in potrebujejo dodatno obravnavo. S pogovorom nam je zagotovo lažje, bolj razumemo bolezen, njen potek in zmanjšujemo stigmo, ki demenco običajno spremlja.

Prav za vsako druženje se zaposleni na varovani enoti dodatno potrudijo s kulinaričnimi dobrotami. Na tokratnem druženju smo se sladkali z odličnim pecivom in slaščicami, ki so jih spekle delovne inštruktorice. Animatorka Katarina je pripravila zanimivo in poučno predavanje o terapiji s pomočjo umetnosti, ki jo kot glasbeno in likovno terapijo izvaja v centru, potem pa smo izvedli skupinsko likovno delavnico. Imeli smo se čudovito.