“Kajmak in marmelada” je slovenski film režiserja Branka Đurića posnet leta 2003, ki govori o vzponih in padcih v razmerju med južnjakom Božom in Slovenko Špelo, katere oče močno nasprotuje njeni vezi. Medtem ko Špela hodi v službo, Božo najraje doma gleda televizijo, pije pivo in si ne najde nobenega dela. Špeli je nekega dneva tega dovolj in ga zapusti. Na koncu se zgodba srečno izteče, saj se Špela vrne in skupaj ustvarita družino.

Film v izjemni igralski zasedbi so si danes ogledale tudi naše stanovalke in stanovalci. Za pravo “kino vzdušje” smo poskrbeli s kokicami in osvežilno pijačo ter seveda kavo. Po končani kino predstavi se je razpletla zanimiva diskusija, ki se je nadaljevala vse do kosila.