V Zavodu z ljubeznijo verjamejo, da ustvarjanje presega meje umetniške popolnosti – je način, kako se povezati s samim sabo in drugimi. Njihova slikarska delavnica, ki so jo z veseljem izvedli v našem centru, ni bila le ustvarjanje umetnin, temveč terapevtska izkušnja, polna topline, smeha in prijetne energije.

Stanovalci so skozi sproščeno slikanje prebujali svojo ustvarjalnost, sproščali napetost in stres, ter ob tem krepili občutek notranjega miru in samozavesti. Pri delavnici ni šlo za umetniško tekmovanje ali popolnost, saj so uporabljali tehnike, ki ne zahtevajo predznanja ali umetniškega talenta. Pa vendar so stanovalci dokazali, da ima vsak v sebi svojo ustvarjalno iskro.