Danes je bil prekrasen dan, idealen za krompirjev piknik. Že pred 9 uro zjutraj, so se stanovalci in stanovalke DEOS, Centra starejših Cerknica začeli zbirati na ploščadi pred Centrom, kjer so se najprej dobro raztegnili in potelovadili s fizioterapevtko Katjo. Že med telovadbo sta hišnika David in Miro zavihala rokave ter pričela s peko krompirčka, da so se stanovalcem že cedile sline. Komaj so čakali, da se zaključi telovadba in da se piknik lahko prične. Stanovalke in stanovalci so povedali, da je bil krompir za prste obliznit. Da je bil resnično dober potrjuje tudi to, da ga ni ostalo prav čisto nič.