V DEOS Centru starejših Cerknica smo tudi letos veselo obeležili martinovo, praznik, ki po starem običaju simbolično »krsti mošt v vino«. Stanovalci, zaposleni in gostje so se zbrali v prijetnem in prazničnem vzdušju ter skupaj preživeli nepozabno dopoldne, polno smeha, glasbe in dobre volje.
Za pravo martinovo vzdušje so poskrbeli glasbeni gostje – Boris Rupar na harmoniki, Jože Korenčan na kitari in vokalistka Mira Korenčan, ki so s poskočnimi melodijami napolnili dvorano in privabili marsikateri nasmeh ter plesni korak.
Ob prijetni glasbi so stanovalci prešali jabolka, se sladkali z domačimi dobrotami, okušali mošt in vino ter skupaj obujali spomine na stare čase. Dogodka se je udeležil tudi gospod župnik Gregor, ki je blagoslovil vino in zbranim zaželel obilo zdravja ter veselih trenutkov.
Martinovo praznovanje je minilo v duhu povezanosti, topline in sproščenega druženja – takšnega, kot ga znajo pričarati le dobri ljudje in pristni trenutki skupnosti.























