Danes je bilo v DEOS Centru starejših Notranje Gorice znova zelo živahno in ustvarjalno. Za našimi stanovalci je dan, poln raznolikih dejavnosti, ki spodbujajo tako ročne spretnosti kot tudi
miselno in socialno aktivnost.
V zeliščarski delavnici so udeleženci z veliko zanimanja pripravljali metino žganje. Ob tem so obujali znanje o zdravilnih rastlinah, izmenjevali izkušnje ter uživali v prijetnem druženju.
Poseben poudarek smo namenili tudi projektu Usta-Um, kjer so danes uspešno izvedli prve individualne obiske. Stanovalci so ob tem krepili svoje kognitivne sposobnosti tudi z reševanjem križank – najhitrejši reševalec je bil za svojo spretnost in zbranost tudi nagrajen. Vsak torek poteka tudi pogovorna skupina s klinično psihologinjo gospo Manico, kjer manjša skupina stanovalcev sodeluje v različnih skupinskih vajah. Srečanja so namenjena podpori izražanju in krepitvi duševnega zdravja ter medsebojnih odnosov. Takšni trenutki sestavljajo mozaik življenja v našem centru, kjer vsak dan prinaša nove priložnosti za povezovanje, učenje in drobne zmage, ki bogatijo naš vsakdan.