Stanovalci varovane enote DEOS Centra starejših Cerknica so se podali v Višnjo Goro, v Hišo kranjske čebele, kjer je potekalo odprtje razstave likovnih del oseb z demenco. Podružnica Spominčice – Ivankine Spominčice je pripravila že četrto razstavo del, ki nastajajo v okviru likovne terapije v DEOS-ovih centrih za starejše. Tokratna razstava z naslovom Barve, ki se jih spominjam – umetniški utrinki oseb z demenco v DEOS-ovih centrih ponuja edinstven vpogled v svet ljudi, ki živijo z demenco, ter njihovega izražanja skozi barve in ustvarjanje. Dogodek poteka v okviru svetovnega meseca Alzheimerjeve bolezni in opozarja na pomen razumevanja, podpore in spoštovanja oseb z demenco. Razstava nas s svojo toplino in iskrenostjo spomni, da ustvarjalnost ne pozna meja ter da lahko barve ohranjajo spomine, ki bogatijo tako ustvarjalce kot tudi vse obiskovalce.