Po dolgem času so se spet pomirili naši mojstri šaha. Šahovski turnir je bil več kot le tekmovanje – bil je priložnost za druženje, preizkus spretnosti in priklic lepih spominov iz mladosti. Dogodek se je odvijal v prijetnem kotičku skupnega prostora, kjer so bile mize skrbno pripravljene s šahovnicami, figure pa so čakale, da se znova podajo v bitko umov.
Turnir je pritegnil kar lepo število stanovalcev, od izkušenih mojstrov, ki so nekoč tekmovali na občinskih tekmah, do tistih, ki šah igrajo predvsem za zabavo in ohranjanje bistrine. Vzdušje je bilo sproščeno, a kljub temu polno zdrave tekmovalnosti. Ob potezah so se vrstili tihi nasmeški, zmagoslavni pogledi in spoštljivi stiski rok.
Turnir je dokazal, da šah nima starostne meje in da lahko miselne igre pomembno prispevajo k duševni vitalnosti, socialni povezanosti in veselju tudi v malo manj mladih letih življenja.


















