Dišavnice in začimbe delujejo na nas blagodejno ter zdravilno. Prebudijo naše čute in prikličejo prijetne spomine. V mesecu juliju pa vse diši po sivki. Ima močen in značilno prepoznaven vonj, ki se je tudi včeraj razprostrl po našem centru. Na letni terasi, v hladni senci smo zato iz sušenih cvetov sivke izdelali mošnjičke, ki bodo služili za odganjanje moljev in prijeten vonj v sobah naših stanovalk in stanovalcev.