V času, ko se uporaba digitalnih orodij za pisanje povečuje, je pisanje z roko še kako pomembna veščina, ki ima številne koristi za naš um, ustvarjalnost in čustveno izražanje. V tednu od 22. do 26. januarja poteka vseslovenska akcija Teden pisanja z roko. Tej akciji se je zdaj že četrto leto pridružil tudi naš Center. Pisanje z roko je pomembno orodje za kognitivni razvoj, zagotavlja dolgotrajnejšo pozornost in celovitejše delovanje naših možganov. Zapisano z roko si tudi bolje zapomnimo. Stanovalci so na list papirja pisali pozitivne misli, ter lepe ljubezenske citate in pesmi.