Prijetno ustvarjanje z glino poteka v delovni terapiji našega centra enkrat tedensko. Stanovalci ob pripravi in gnetenju gline začutijo njeno zdravilno moč, se sprostijo, razvijajo kreativnost, urijo svoje ročne sposobnosti in fizično moč. Lahko gre zgolj za terapevtsko delo lahko pa na koncu nastanejo tudi kakšni čudoviti izdelki. Na delavnici se počasi spoznavajo z različnimi tehnikami gnetenja, oblikovanja ter obdelave gline. Vsakič se jim pridruži kakšen nov član, ki se z veseljem poda v ustvarjalni svet gline. Tokrat smo izdelovali okrasne glinene podstavke in posodice. Ker je glina prijetna na otip, hladi in ima tudi zdravilne učinke smo stanovalki, na njeno željo, tokrat pripravili tudi glinene obkladke zapestij nad katerimi je bila navdušena.
USTVARJAMO Z GLINO




















