V DEOS Centru starejših Notranje Gorice smo poletne dni izkoristili ustvarjalno in delovno. Skupaj z našimi stanovalci smo že začeli s predelavo domačih dobrot, ki jih ponuja narava v tem letnem času. Na delavnicah so nastale dišeče čajne mešanice, bezgov sirup in osvežilni melisin sirup. Pridne roke naših stanovalcev pa so poskrbele tudi za nabiranje in pripravo smrekovih
vršičkov, ki se že sončijo v kozarcih in bodo čez čas postali okusen sirup, znan po tem, da pomaga pri lajšanju kašlja in izkašljevanju. Pri ustvarjanju so imele pomembno vlogo naše izkušene stanovalke, ki so s svojim znanjem, dolgoletnimi izkušnjami in koristnimi nasveti pomembno prispevale k uspešni izvedbi delavnice. Njihovo poznavanje tradicionalnih postopkov priprave domačih izdelkov predstavlja dragoceno dediščino, ki jo z veseljem ohranjamo in prenašamo naprej. Izdelke smo z veseljem predstavili tudi na naši prvi poletni tržnici, ki smo jo postavili v avli DEOS Centra starejših Notranje Gorice. Tržnica je obiskovalcem ponudila vpogled v ustvarjalnost, znanje in marljivost naših stanovalcev ter prijetno poletno vzdušje.
Ponosni smo, da lahko skupaj ustvarjamo izdelke iz naravnih sestavin, ohranjamo tradicionalna znanja in dokazujemo, da sta aktivnost ter medsebojno sodelovanje pomemben del vsakdana v našem centru.